مشکلات گیاهان قابل حله فقط کافیه از یک مشاور کمک بگیرین

 

ممکنه براتون سوال پیش بیاد گیاهایی که دچار آفت و بیماری میشن رو چیکار میشه کرد یا اینکه اصلا راه حل مشکلات گیاهان چیه و چه مراقبتایی لازمه…لازمه بگم خدمتتون برای هرنوع درمانی اولین نکته مهم که خودش نصف بیشتر سختی کار رو طی میکنه، تشخیص درست هست. پس لطفا اگر گیاهتون براتون ارزشمنده و می‌خواین مطمئن‌تر قدم بردارین درصورت بروز مشکل با یک کارشناس مشورت کنین. کسی که تخصص و تجربه این کار رو داره.

گاهی پیش میاد افراد به دلیل تجربه زیاد و سالها سروکله زدن با گل و گیاه و مشکلاتشون، اونقدر توی این قضایا وارد میشن که خودشون به تنهایی دست صدتا گیاهپزشک رو از پشت میبندن و با سموم و روش های درمان هم آشنا هستن. اما من در اینجا برای دوستانی که تجربه زیادی ندارن توصیه میکنم این موضوع رو کم اهمیت ندونین و برای سلامت خودتون و گیاهان منزلتون وقت، حوصله و دقت بیشتری به خرج بدین. متاسفانه در بین افراد گلفروش دیده شده بدون هیچ دانشی توصیه های عجیب غریب میکنن یا بدتر از اون سموم کشاورزی پر خطر رو برای هرگونه مشکلی بدون تشخیص درست، میفروشن؛ اونم توی قوطی های بدون اسم و نشون که بماند در بلند مدت چه خطراتی ممکنه داشته باشه… پس لطفا بیشتر توجه به محصولی که تحت عنوان “سم” خریداری میکنین.

لازمه اینم اضافه کنم، بسیاری از مشکلات گیاها با تغییر شرایط نگهداری برطرف میشه یعنی حتی لازم نیست شما کلی مغازه رو دنبال سم یا محصول خاصی برای بهبود حال گیاهتون بگردین. فقط و فقط کافیه با بررسی شرایط نگهداری گیاهتون و مطابقتش با شرایطی که باید فراهم بشه، اشکال کار رو متوجه بشین به همین راحتی بدون هیچ هزینه‌ای.

 

پی‌نوشت: در آینده بیشتر درمورد علائم بیماری و مشکلات گیاهان و راه‌های درمان صحبت میکنیم و راه‌های ارتباطی قرار داده میشه تا بهتر بتونم به سوالات شما عزیزان پاسخ بدم و امکان ارسال عکس وجود داشته باشه. پس لطفا دنبال کننده مطالب باشید🙂🌹

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *